Достапни линкови

logo-print

Клинтон ја прифати кандидатурата за претседател


Хилари Клинтон ја прифати номинацијата на Демократската партија да биде нејзин кандидат за претседател. Нејзиниот говор на крајот од четиридневната конвенција го означи почетокот на, според многумина, најскапите и можеби натешките избори во американската историја.

XS
SM
MD
LG