Достапни линкови

logo-print

Теориите на заговор за неуспешниот пуч во Турција


Во Турција, како што продолжуваат апсењата на новинари, судии и воени страешни, така се повеќе се шират теории на заговор за тоа кој го оркестирал неуспешниот воен удар. Тоа му дава на претседателот Реџеп Таип Ердоган политичка муниција за справување со неговите противници, реални и измислени.

XS
SM
MD
LG