Достапни линкови

logo-print

Викиликс објави 28 аудио пораки против Сандерс


Викиликс објави 29 говорни пораки украдени од Демократскиот национален комитет на кои неидентификувани партиски членови изразуваат загриженост за влијанието на Берни Сандерс врз партијата. Ова дојде во екот на Демоксратската национална конвенција каде што Хилари Клинтон и официјално е избрана да биде претседателски кандидат на демократите. Пораките против нејзиниот партиски ривал содржат и препораки дека Сандерс не бил демократ и затоа треба да биде „стопиран“. Претходно Викиликс објави 19 илјади мејлови од Демократскиот национален комитет со слична содржина против Сандерс.

XS
SM
MD
LG