Достапни линкови

logo-print

Кремљ ја поздрави одлуката на МОК


Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, го поздрави „позитивното решение“ на Меѓунаордниот олимписки комитет (МОК) и повикаа на поблиска соработка во иднина меѓу Русија и меѓународните спортски организации. МОК соопшти дека нема да наметне забрана за руските атлетичари на олимпијадата во Рио поради скандалот со допинг, но одлуката за нивното учество на игрите ќе ја остави на релевантните индивидуални федерации.

XS
SM
MD
LG