Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад врз полициски пункт во Багдад


Во самоубиствен бомбашки напад врз полициски пункт во ирачкиот главен град Багдад загинале најмалку шест лица. Се уште не се знае точната бројка на жртви, но медиумите јавија дека се работи за 6 до 15 лица, а десетици биле повредени. Според медицински извори, тројца од убиените се полицајци. Милитантната група Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG