Достапни линкови

logo-print

Три жртви од нападот во Минхен се од Косово


Тројца од загинатите при нападот во трговскиот центар во Минхен, се државјани на Косово, јави косовскиот портал „Косев инфо“. Таткото на еден од загинатите на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека неговиот 21-годишен син е убиен од страна на „терористичка рака“. За време на вчерашниот напад во германскиот град загинаа девет лица, а 16 беа повредени.

XS
SM
MD
LG