Достапни линкови

logo-print

Москва забрани протест на опозицијата


Московските власти не им дадоа дозвола на опозициски активисти да одржат протест на 26 јули. Тие сакаа да протестираат против новиот закон за антитероризам. Локалните власти денеска соопштија дека опозициските активисти не ги завршиле сите потребни процедури за да има демонстрации. Опозицијата сака да протестира против контроверзниот закон потпишан од претседателот Владимир Путин, со кој во голема мера се зголемуваат овластувањата при следењето луѓе.

XS
SM
MD
LG