Достапни линкови

logo-print

Евроамбасадорот Орав на проштална средба со вицепремиерот Адеми


Вицепремиерот задолжен за европски прашања Арбр Адеми на денешната проштална средба со шефот на Делегацијата на ЕУ во Македонија, амбасадорот Аиво Орав му се заблагодарил за неговиот ангажман и поддршка за време на неговиот мандат, се наведува во соопштенито од Секретаријатот за европски прашања. Соговорниците го поздравиле постигнувањето на политичкиот договор меѓу политичките партии и се согласиле дека сега е круцијална целосната имплементација на договореното, посочувајќи дека и натаму останува важноста на спроведувањето на Итните реформски приоритети низ инклузивен процес.

XS
SM
MD
LG