Достапни линкови

logo-print

Иран пресретна теорористичка група од Турција


Иранските безбедносни сили сопреле терористичка група да се инфилтрира во нивната земја од Турција, изјави командантот на Иранската револуционерна гарда. Двајца од групата успеале да се вратат во Турција, еден бил уапсен, а еден убиен за време на операцијата. Групата, според иранските власти, планирала да спроведе терористички операции во Иран. Минатата недела имаше неколку судири меѓу иранските сили и курдските милитанти.

XS
SM
MD
LG