Достапни линкови

logo-print

Трамп ја прифати претседателската кандидатура


Доналд Трамп ја прифати номинацијата на Републиканската партија за претседател на Соединетите држави. Тој на партиската конвенција во Кливленд изјави дека земјата се соочува со криза и оти тој тоа ќе го поправи.

XS
SM
MD
LG