Достапни линкови

logo-print

Албанската опозиција ги прифати новите предлози за реформите


американскиот амбасадор во Тирана Доналд Лу

американскиот амбасадор во Тирана Доналд Лу

Албанската опозициска Демократска партија, го прифати новиот предлог даден од американскиот амбасадор Доналд Лу и евроамбасадорката Романа Влахутин по пропаѓањето на претходно постигнатиот договор околу реформите во правосудството. Седницата на парламентот вчера кусо по почетокот беше прекината и одложена до мигот кога ќе се постигне договор. Претседателот на парламентот Мета, на почетокот во обраќањето до пратениицте рече дека седнцата нема да заврши додека не се усвојат реформите со консензус.

XS
SM
MD
LG