Достапни линкови

logo-print

Трамп ја прифати кандидатурата за претседател


Доналд Трамп ја прифати номинацијата на Републиканската партија за претседател на Соединетите држави. Тој на партиската конвенција во Кливленд изјави дека земјата се соочува со криза и оти тој тоа ќе го поправи. Милијардерот Трамп чиј подем го потресе американскиот политички систем изјави дека доколку биде избран за Белата куќа ќе воведе ред во земјата каде што, како што рече, нападите врз полицијата и тероризмот претставуваат постојана закана. Трамп на претседателските избори на 8 ноември годинава ќе се соочи со веројатниот кандидат на Демократската партија Хилари Клинтон.

XS
SM
MD
LG