Достапни линкови

logo-print

Сенаторот Тед Круз не го поддржа Доналд Трамп


Тед Круз

Тед Круз

На третата вечер на Републиканската национална конвенција беше предизвикана бура реакции на негодување откако Тед Круз, сенатор од Тексас избегна да го поддржи претседателскиот кандидат Доналд Трамп. Круз во трката за републикански претседателски кандидат загуби од Трамп кој често пати го нарекуваше „Лажгото Тед“. Се очекува вечер Трамп да одржи финален говор на конвенцијата. Пред салата во Кливленд се одржуваат протести на поддржувачите и опонените на Доналд Трамп. Полицијата приведе 17 луѓе откако се обидоа да го запалат американското знаме.

XS
SM
MD
LG