Достапни линкови

logo-print

Седум војници загинале во источна Украина


Седум украински војници биле убиени во изминатите 24 часа во судирите со проруските сепаратисти во источна Украина, јави портпаролот на украинската војска Андриј Лушенко. Во борбите се повредени 14 други војници. Тој вели дека јули е најсмртоноскиот месец за речиси една година. Бранот насилство доаѓа и покрај мировен договор потпишан во Минск.

XS
SM
MD
LG