Достапни линкови

logo-print

Трамп на прагот до претседателски кандидат


Конвенцијата на Републиканската партија почна со метеж откако критичарите на Доналд Трамп не успеаа да обезбедат поединечно гласање за да го покажат нивното противење на неговата претседателска кандидатура. Сега е сигурно дека Трамп ќе се трка на изборите на 8 ноември.

XS
SM
MD
LG