Достапни линкови

logo-print

Трамп именуваше кандидат за потпретседател


Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп на Твитер објави дека го избрал гувернерот на Индијана, Мајк Пени, за кандидат за потпретседател доколку победи на изборите. Пени има 57 години и порано работел во американскиот Претставнички дом. Гувернерот на Индијата е христијанин и себе си се опишува како „бранител на семејните вредности“. На јавноста и е познат по ставовите против абортусот и против истополовите бракови.

XS
SM
MD
LG