Достапни линкови

logo-print

Хоророт на тероризмот во Ница


Најмалку 84 луѓе загинале, а десетина други се ранети кога едно лице со камион влета со голема брзина во луѓе кои го славеа Денот на Бастиља во Ница, на француската Ривиера. Возачот бил 31 годишен французин роден во Тунис.

XS
SM
MD
LG