Достапни линкови

logo-print

Визна либерализација за Грузија од октомври


Грузиските граѓани треба да бидат во можност да патуваат во Европа без визи од октомври, изјави еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. Тој вели дека Грузија ги направи потребните реформи и ги исполни сите услови за визната либерализација. Еврокомесарот вели дека денот кога Грузијците ќе може да ги посети земјите членки на ЕУ без визи се ближи и дека сите формалности треба да завршат до октомври.

XS
SM
MD
LG