Достапни линкови

logo-print

Путин се надева на конструктивен дијалог со Меј


Владимир Путин

Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изрази надеж дека ќе има конструктивен дијалог за билатералните односи со новата британска премиерка Тереза Меј. Таа вчера официјално ја презеде должноста по оставката на Дејвид Камерон. Односите на Русија и Британија се нарушени со истрагата за околностите на смртта на поранешниот руски агент Александар Литвиненко во 2006 година во Лондон, како и со воведувањето на западните санкции против Русија.

XS
SM
MD
LG