Достапни линкови

logo-print

Шеќеринска се надева на договор вечерва


Вечерва продолжуваат партиските преговори за излез од кризата. Претходно претставниците на политичките партии по неколку часовни преговоди се повлекоа на консулатации со партиското раководство пред да продолжат понатаму. Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска, кусо изјави дека се надева денеска да биде постигнат конечен договор, пренесува МЕТА. Потписниците на Пржинскиот договор разговараат за преодна влада, избирачкиот список и за реформите во медиумите.

XS
SM
MD
LG