Достапни линкови

logo-print

Протест во Грција против распоредување НАТО сили во Европа


Неколку илјади радикално левичарски демонстранти протестираа синоќа во центарот на Атина поради членството на Грција во НАТО и најавеното разместување сили на Алијансата во источна Европа. Митингот го организира Комунистичката партија на Грција. Лидерот на партијата Дмитрис Куцумбас го опиша распоредувањето на новите сили како „опасен план“ кој може да ги зголеми тензиите во Европа.

XS
SM
MD
LG