Достапни линкови

logo-print

Франција во финалето на Европското фудбалско првенство


Фудбалската репрезентација на Франција се пласира во финалето на Европското првенство откако во полуфиналниот меч во Марсеј ја победи селекцијата на Германија со 2 спрема 0. Двата гола за Франција ги даде Антоан Гризман во 47 и 72 минута. Франција во финалето за шампион на Европа в недела ќе игра против Португалија.

XS
SM
MD
LG