Достапни линкови

logo-print

Убиени четворица ирански граничари


Четворица припадници на иранската гранична гарда се убиени во судирите на југоисточниот дел од земјата. Имало судири во пограничниот регион Јакигур на границата со проблематичниот регион Систан-Балучистан. Граничарите биле убиени од заседа, од страна на „терористи“, јавуваат иранските медиуми.

XS
SM
MD
LG