Достапни линкови

logo-print

Војници загинаа во бомбашки напад во Либија


Најмалку 11 војници загинаа при експлозија на автомобил бомба во вториот по големина град во Либија, Бенгази, соопштија денеска либиските власти. Бомбата експлодирала пред воена база. Експлозијата се случила додека војниците зе молеле за време на прославата на Рамазан Бајрам. Засега никој не ја презеде одговорноста за случајот.

XS
SM
MD
LG