Достапни линкови

logo-print

Полициjaта ги спречи демонстрантите да протестираат пред Уставниот суд


Полициски кордон не им дозволи на демонстрантите од Шарената револуција да го преминат мостот Гоце Делчев во центарот на Скопје и да протестираат пред зградата на Уставниот суд. Демонстрантите со кренати раце и пеејќи ја химната бараа полицијата да ги пушти да го преминат мостот.

XS
SM
MD
LG