Достапни линкови

logo-print

Руски фудбалери казнети за забава по Европското првенство


Павел Мамаев

Павел Мамаев

Двајца руски фудбалери се казнети од нивните клубови за луда забава откако руската репрезентација не успеа да се пласира во натамошните натпревари на Европското првенство во Франција. На видеото постирано на интернет се гледа како фудбалерите Александар Кокорин и Павел Мамаев во еден ноќен клуб во Монако се забавуваат додека се слуша руската национална химна. Според некои наводи, забавата чинела над 250 илјади евра. Кокорин го демантира тоа наведувајќи дека со тие пари би можело да се купи и целиот клуб.

XS
SM
MD
LG