Достапни линкови

logo-print

Во самоубиствен напад во Сирија најмалку 16 загинати


Бомбаш самоубиец за кој се верува дека бил припадник на милитантите на Исламската држава активирал експлозив пред една фурна во сириската провинција Хасака при што загинале најмалку 16 луѓе, додека 40 биле ранети. Новинските агенции јавуваат дека во оваа провинција претежно живеат курди.

XS
SM
MD
LG