Достапни линкови

logo-print

Израелски авион безбедно слета по закана од бомба


Нема бомба во израелскиот авион кој леташе од Њујорк до Тел Авив. Авионот се приземји во Тел Авив, а заканите за поставена бомба се покажаа како лажни. Израелските власти велат дека американските аеродромски служби добиле анонимна дојава дека во авионот има поставено бомба, па ги информирале швајцарските власти оти авионот влегол во нивен простор. Потоа два авиони на швајцарските сили го пресретнале авионот за да остварат контакти со пилотот и да го предупредат.

XS
SM
MD
LG