Достапни линкови

logo-print

Полицијата кај Гевгелија спречи криумчарење мигранти


Полицијата открила 96 мигранти скриени во камион во близина на Гевгелија. Во визилото со скопски регистерски таблички имало мигранти од Пакистан, Авганистан, Ирак и Сирија. Полицијата вели дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на настанот.

XS
SM
MD
LG