Достапни линкови

logo-print

Брегзитот нема да го загрози проширувањето на ЕУ


Проширувањето на Европската унија ќе продолжи, беше нагласено на вчерашниот самит за Западен Балкан одржан во Париз. Собирот беше уште еден обид на лидерите на Унијата да ги уверат балканските земји дека разговорите за пристапување ќе продолжат и покрај гласањето на Британија да ја напушти Унијата.

XS
SM
MD
LG