Достапни линкови

logo-print

СДСМ обвинува за намалени капитални инвестиции


Опозициската СДСМ тврди дека со ребалансот на Буџетот за 10 отсто се намалени планираните капитални инвестиции, со што, како што велат, се крати на основните потреби на граѓаните, а продолжуваат непродуктивните трошења. На прес конференција пратеникот од СДСМ Томислав Тунтев рече дека се кратат 45 милиони евра за капитални инвестиции.

XS
SM
MD
LG