Достапни линкови

logo-print

Во Ирак тридневна жалост по нападите во Багдад


Во Ирак започна тридневна жалост по самоубиствените напади во еден трговски центар во Багдад при што загинаа 119 луѓе, додека 200 други биле ранети. Одговорноста за нападите што се случија вчера ја презедоа милитантите на Исламската држава. Американската Бела куќа ги осуди нападите, нагласувајќи дека тоа само ја зацврстува решеноста на САД за справување со милитантите на ИД.

XS
SM
MD
LG