Достапни линкови

logo-print

Премиерот повика на конструктивност за излез од кризата


Премиерот Емил Димитриев денеска апелира на конструктивност од сите политички партии за да се надмине политичката криза во земјава. Димитриев вели дека партиите имаат средби на разни теми и се надева кога ќе оценат оти постои суштина и оправданост ќе дојде до нова лидерска средба за надминување на политичката криза.

XS
SM
MD
LG