Достапни линкови

logo-print

Словачка од денеска претседава со ЕУ


Словачка го презема од Холандија шестмесечното претседавање со Европската унија. Тоа, според аналитичарите, се случува веројатно во еден од најчувствителните моменти во историјата на Унијата откако пред една недела британците на референдум се изјаснија за излегување од заедничкиот европски дом.

XS
SM
MD
LG