Достапни линкови

logo-print

Русија се согласи на разговори со НАТО


Москва ќе ги продолжи разговорите во рамките на Советот НАТО, Русија по самитот на Алијансата во Варшава во јули. Ова го изјави шефот на француската дипломатија Жан Марк Аро по средбата во Париз со неговиот руски колега Сергеј Лавров. Во меѓувреме Моска и НАТО трупаат сили во источна Европа.

XS
SM
MD
LG