Достапни линкови

logo-print

Во Приштина осуден српски државјанин за тероризам


Приштина

Приштина

Судот во Приштина го осуди Слободан Гавриќ на 13 години затвор за „обид за терористички активности“ откако бил уапсен во Приштина во возило во кое имало неколку килограми експлозив. 48 годишниот ветеринар Гавриќ, вработен во српското министерство за земјоделство, кој беше уапсен во декември 2014 година ги отфрли обвинувањата, наведувајќи дека тој сакал да го продаде, а не да го употреби експлозивот.

XS
SM
MD
LG