Достапни линкови

logo-print

Најавена блокада на студентските избори


Студентскиот плeнум најави блокада на студентските избори доколку Студентскиот парламент остане на одлуката денеска да се избере студентски претседател. Од Пленумот велат дека сега е нелогично да има избори, бидејќи веќе е најавено дека во септември треба да се менува Статутот за студентското дејствување. Изборите за нов студентски лидер се закажани за денеска во 12 часот во просториите на УКИМ.

XS
SM
MD
LG