Достапни линкови

logo-print

Пленумци најавија блокада на студентските избори


Студентскиот плeнум најави блокада на студентските избори доколку Студентскиот парламент остане на одлуката утре да се избере студентски претседател. Од Пленумот велат дека сега е нелогично да има избори, зошто веќе е најавено дека во септември треба да се менува Статутот за студентското дејствување. Изборите за нов студентски лидер се закажани за утре во 12 часот во просториите на УКИМ.

XS
SM
MD
LG