Достапни линкови

logo-print

Повеќе од 57 илјади бегалци во Грција


Во Грција денеска има 57.155 бегалци и мигранти, а во последните 24 часа не се регистрирани нови пристигнувања.

Според бројките на Координативното тело за справување со бегалската криза, најголем број на бегалци има во северна Грција, потоа во регионот на Атика, повеќе од 8 илјади на грчките острови и речиси 2 илјади се сместени во различни области во централна и јужна Грција.

XS
SM
MD
LG