Достапни линкови

logo-print

Експлозии на аеродромот Ататурк во Истанбул


Десет луѓе се убиени во експлозии на аеродромот Ататурк во Истанбул, соопшти вечерва турскиот министер за правда. Властите велат дека двајца напаѓачи кои пристигнале на терминал на аеродромот се разнеле со експлозив кога полицијата почнала да пука кон нив.

Снимките покажуваат многу амбулантни возила пред аеродромот.

Турција се соочи со неколку бомбашки напади во последниве неколку месеци, предизвикани или од курдските бунтовници или од припадници на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG