Достапни линкови

logo-print

СДСМ побара да сопре изградбата на панорамското тркало


СДСМ денеска побара да запре изградбата на панорамското тркало и средствата за него да се пренаменат за гасификацијата или за изградба на подземна сообраќајница.

Најголем дел од финансиските средства за панорамското тркало се обезбедуваат од централниот Буџет во кој со ребалансот се кратат средства од здравството, земјоделството и железничката инфраструктура, рече координаторот на Советничката група на СДСМ во Советот на Град Скопје и потпретседател на СДСМ, Дамјан Манчевски.

XS
SM
MD
LG