Достапни линкови

logo-print

Меси ја напушта репрезентацијата на Аргентина


Меси откако го промаши пеналот на мечот со Чиле

Меси откако го промаши пеналот на мечот со Чиле

Дваесет и девет годишниот фудбалер Лионел Меси соопшти дека веќе нема да игра за фудбалската репрезентација на Аргентина. Ова тој го соопшти откако аргентинската селекција загуби на пенали од репрезентацијата на Чиле на Купот на Америка во Њујорк. Меси го промаши неговиот пенал. Аргентина нема освоено меѓународен трофеј од 1993 година.

XS
SM
MD
LG