Достапни линкови

logo-print

Путин на конгресот на владејачката Обединета Русија


 Владимир Путин

Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска би требало да има обраќање на конгресот на владејачката Обединета Русија што се одржува пред парламентарните избори во септември годинава. На собирот ќе учествува и премиерот Дмитри Медведев. Кремљ соопшти дека на конгресот ќе биде усвоена партиската изборна програма за наредните пет години и ќе бидат соопштени кандидатите за долниот дом на рускиот парламент, Државната Дума. На 17 јуни претседателот Путин потпиша декрет со кој изборите треба да се одржат на 18 септември.

XS
SM
MD
LG