Достапни линкови

logo-print

Вонредна седница на француската влада поради Брегзит


Жан Марк Еро

Жан Марк Еро

Француската влада попладне ќе одржи вонреден состанок, на кој ќе се дискутира за ефектите од гласањето на британскиот референдум за излез од ЕУ.

Претходно, министерот за надворешни работи Жан Марк Еро изјави дека е тажен поради Велика Британија. Европа ќе продолжи, но таа мора да реагира и да ја обнови довербата кај своите народи. Тоа е итно, истакна Еро.

XS
SM
MD
LG