Достапни линкови

logo-print

Британија изгласа заминување од ЕУ


Британија гласаше да ја напушти Европската унија, покажаа резултатите од вчерашниот референдум. Приврзаниците за излегување по скоро сите преброени гласови имаат над 16 милиони и 700 илјади гласови. Одзивот бил околу 72 насто.

XS
SM
MD
LG