Достапни линкови

logo-print

ЕУ мора да се менува без оглед на Брегзит


Ден пред референдумот во Британија за излегување или останување на таа земја во ЕУ зачестија оценките на странските политичари за иднината на Унијата. Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер кој изјави дека излегувањето ќе биде „чин на самоуништување за британците“.

XS
SM
MD
LG