Достапни линкови

logo-print

Сенатот на САД отфрли мерки против продажба на оружје


Американскиот Сенат ги отфрли мерките со цел забрана на оружје на луѓе кои се на листата осомничени за тероризам кои беа предложени по масовното убиство во Орланда, Флорида. Станува збор за четири мерки со кои се предвидува дополнителна контрола за оние купувачи кои се на листата на сомнителни. Напаѓачот кој на 12 јуни во геј клубот во Орландо уби 49 луѓе, изрази лојалност на милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG