Достапни линкови

logo-print

Во Франција повторно уапсен шефот на руските навивачи


Александар Шпригин

Александар Шпригин

Француските власти соопштија дека лидерот на руските фудбалски навивачи бил приведен во Франција, два дена откако бил депортиран за Москва. Александар Шпригин е уапсен синоќа во југозападниот град Тулуз, соопшти француското министерство за внатрешни работи. Шпригин претходно на Твитер постира видео снимено на стадионот во Тулуз пред средбата на руската репрезентација против Велс во рамкуите на Европското фудбалско првенство. Тој беше протеран по насилството до кое дојде по мечот меѓу репрезентациите на Англија и Русија на 11 јуни во Марсеј.

XS
SM
MD
LG