Достапни линкови

logo-print

Продолжува собраниската расправа за импичмент на Иванов


Собранието на Македонија денеска напладне ќе ја продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот Трајко Вељановски по вчерашната дебата за импичментот. Во тек на собраниската дебата, што се одвиваше четврти ден, пратениците ги повторија ставовите во врска со одговорноста на претседателот Ѓорге Иванов за одлуката за аболиција која подоцна ја повлече.

XS
SM
MD
LG