Достапни линкови

logo-print

Ноќ на тензии во Скопје


Демонстрантите од Шарената револуција вечерва не успеаа да го урнат споменикот на Прометеј откако интервенираше полицијата. Претходно ја обоија зградата на Министерството за правда и ги искршија прозорците. Кон протестот на Шарената револуција се приклучи и опозицијата.

XS
SM
MD
LG